ספקי כוח

ספקי כוח, עמידה בדרישות Mil-1275B, עמידה בדרישות Mil-std-1275A

כמעט כל חברה, בין אם היא מתעסקת בתחום האזרחי ובין אם היא מתעסקת בתחום הצבאי, משתמשת בספקי כוח. אלה מספקים לה מקור מתח או מקור זרם לצורך הפעלת מכשירי חשמל שונים. ספקים אלו מוזנים מרשת חשמל ביתית, מצבר וכן מסוללות. 

כידוע, מרבית הציוד האלקטרוני מופעל באמצעות זרם ישר (DC), כשרמת המתח והזרם נקבעת על פי היישום אליו הוא מופנה. ניתן למצוא ספקי כוח שנותנים מתח נומינלי (מתח מיוצב), לספק הגנה במקרה של קצר, היפוך בהדקי מוצא או הדקי כניסה, מתח יתר בכניסה וכן ישנם ספקי כוח שמעניקים הגנה במקרה של מכות אנרגיה גבוהות (כמו ברק), קרינה, או הפרעות אלקטרומגנטיות. 

ספקי כוח, בוודאי כאלה שמשרתים מערכות גדולות וחשובות כמו צבא או מפעלים גדולים חייבים לעמוד בדרישות מסוימות, נדרשת עמידה בדרישות Mil-1275B, או עמידה בדרישות Mil-1275A, תקנים שנקבעו לצורך תנאים סביבתיים. חשוב שהספקים יעמדו בתנאים אלו, מאחר וחלק מהם נמצאים בשטחים פתוחים או חללים בהם משתמשים בחומרים מסוימים, ועל כן עליהם להיות מסוגלים לתפקד בצורה נכונה בסטנדרטים אלו. כמובן שעל מנת לעמוד באותם תנאים ודרישות, הרי שהספקים עוברים מבחנים רבים ונמדדות בצורות שונות היכולות שלהם לעמוד בתנאים אלה. 

צריך לומר שבמהלך השנים, ספקי כוח השתנו והשתפרו, הן מבחינת הגודל שלהם, כיום מדובר בספקים יותר קטנים מאשר בעבר אך גם מבחינת הכוח והעוצמה שלהם. הם מחזיקים הרבה יותר זמן ומסוגלים לעבוד עם מערכות שונות ללא בעיה. 

עם השנים, מן הסתם, גם השתכללו בצורות שונות הספקים אשר יצאו לשוק, כך למשל, נוצרו ספקי כוח שמתאימים למכשירים ספציפיים, ספקי כוח שמסוגלים לעמוד בתנאים סביבתיים מסוימים, ספק כוח לינארי או ממותג, ספקי כוח עם עוצמת וואלט מסוים וכן הלאה. 

לפני שבוחרים עם איזה ספק כוח לעבוד, בין אם זה בעסק או בבית, חשוב מאוד לבדוק את המרכיבים שלו ומן הסתם, גם את הכוח שלו. כך נוכל להשתמש אך ורק בספקים שיכולים לעזור לנו ולא לפגוע במערכת. 

לסיום, חברת גילגל מערכות הספק, מייצרת ומשווקת ספקי כוח צבאיים ומקצועיים, אשר מותאמים אישית לצרכי הלקוח. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל הצעות מחיר אטרקטיביות. אנחנו מציעים ספקים אשר כוללים עמידה בדרישות Mil-1275B וכן  עמידה בדרישות Mil-1275A. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעזור לכם בכל עניין.